Hizmetlerimiz

 

Uluslararası Hukuk
Büromuz; dış ticaret şirketleri, ihracatçı ve ithalatçı şirketlere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu kapsamda ihracat ve ithalatta karşılaşılan sorunların çözümü için müvekkillerine geleneksel avukatlık hizmeti vermenin yanında, “Hukuk Uzmanından Hukuk İngilizcesi” prensibiyle büro içi mütercimlik hizmeti ile kusursuzluğu hedeflemektedir.
 
Sağlık Hukuku
Alanındaki sayılı uzmanlardan olan danışmanlarımız sayesinde bir hastanenin tüm ticari faaliyetlerinde hukuki yardımda bulunmanın yanı sıra, istenmeyen vakalar halinde de malpractice danışmanlığı ve avukatlığı hizmeti vermekte, öte yandan hukuki prosedürü tabiri caiz ise avcunun içi gibi bilen Büromuz bireysel müşterilerin ise yaşadığı sorunları sistemin engellerine takılmadan en ivedi şekilde çözmektedir.
 
Ticaret Hukuku
Aşansoy Avukat Ortaklığı, Ticaret Hukukunda kapsamlı bir tecrübe, bilgi ve birikime sahiptir. Büromuz, Ticaret Hukukunu konvansiyonel kapsamdan çıkararak bir şirketin ihtiyaç duyacağı tüm danışmanlık başlıklarındalihazırda mevcut memorandumlar ve bizzat verilecek bilgilendirme toplantıları ile preemptive çözüm hizmeti vermektedir. Ayrıca birleşme&devralma konusunda tecrübeli yapısı ile Büromuz due diligence aşamalarından Rekabet Kurulu başvurularına, her alanda her an yanınızda olacaktır.
 
İş Hukuku
Büromuz edindiği tecrübesi ile müvekkil şirketlerin en büyük sorunlarından biri olan İş Hukuku problemlerinde asil etkenlerden en önemlisinin yetersiz insan kaynakları yönetimi olduğunun bilincinde olup, bu sorunun çözüme kavuşturmanın en etkili yolunun şirket yetkilileri ile 7/24 bağlantı halinde olmaktan geçtiği görüşündedir. Bir uzman ile devamlı iletişim halinde bulunan ve attığı her adımdan önce avukatına danışan yetkili, hem hata yapmaktan hem de ileride karşılaşılabilecek dava safhasında avukatını zor durumda bırakmaktan kurtulur.
 
Gayrimenkul ve Tapu Kadastro Hukuku
Büromuzun verdiği hizmetler, mülkiyet sahiplerine ve yatırımcılara, mülkiyetlerinin devri ve yönetimi konularında danışmanlık ve her türlü gereken işlemlerin idari mercilerde yapılması yönünde hizmetleri, kira uyuşmazlılarının çözümlerini kapsamakla birlikte bunlar ile sınırlı değildir. Bu alanda genel olarak yapılan bir yanlış olarak saha çalışmalarına önem verilmemesidir. Gayrimenkul için alınacak önlemler arasında İstanbul koşulları düşünülerek takyidatların çalışan personelce değil bizzat avukatlar tarafından incelenmesi, hudut belirleme ve kazık çakılması gibi koruma tedbirlerini baştan almak, zarar ortaya çıktıktan sonra men-i müdahale ve ecri misil gibi taleplerden çok daha ucuza mal olmaktadır.
 
İcra ve İcra Takibi İşlemleri
Büromuz ve danışmanlarımız icra işlemlerinde tecrübesi ile göz doldururken her zaman ekonomik tablolar ortaya çıkarır. İcrai problemleriniz derhal en hızlı ve en efektif şekilde çözülürken büromuz hiçbir şekilde sizi mağdur etmeden, mümkün olan en ekonomik ulaşım, konaklama vs. masrafları yapmakta ve müvekkillerine tam detaylı kurumsal masraf çizelgeleri sunmaktadır.
 
Ceza Hukuku 
Sadece karşılıksız çek ve Fikri Sınai Haklar Hukuku’nun ceza aşaması ile sınırlı olmadan müvekkillerimizin “her şey için tek ve etkili çözüm” seçeneği olarak haftanın her günü her saati Soruşturma ve Kovuşturma ayrımı yapmaksızın hizmeti ilke edinmiş Büromuz kimi medyatik olmuş davalar ile Ceza Hukuku alanındaki yeterliliğini ispatlamıştır.